Jesteśmy zwolennikami ekologii
Sprawdź sam
czytając nasze artykuły

Moc płynie ze słońca - wykorzystaj to

Coraz częściej można spotkać się z opiniami, że prąd, gaz i ogrzewanie stają się coraz droższe. To z punktu widzenia większości osób jest niekorzystne dla domowych budżetów i nie tylko dla nich. Tym bardziej, że w perspektywie czasu można się spodziewać pewnych podwyżek w poszczególnych zakresach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, zaczyna szukać alternatyw w tym zakresie alternatyw i nowych opcji lub propozycji. Na szczęście takie możliwości już istnieją i wystarczy je tylko zastosować w odpowiedni sposób. W tym celu należy dobrać odpowiednie rozwiązania, których na rynku jest naprawdę dużo. W zależności od producenta można spotkać się z różnorodną ofertą w zakresie poszczególnych modeli. Ich najważniejszymi cechami są między innymi ich wymiary ale i cechy takie jak chociażby typ paneli. Bardzo często zalecane są panele monokrystaliczne, które obejmują atrakcyjne współczynniki i zależności w zakresie wydajności, ceny, mocy oraz trwałości. Należy pamiętać, że panele tego typu to swoista inwestycja, która w założeniu zwraca się z biegiem czasu.

Dlatego też podczas wyboru poszczególnych zestawów uwzględniać oferowaną moc (W), która może obejmować między innymi 110W, 200W, 270W, 280W. To oraz stosunek odnośnie zajmowanej powierzchni wpływa często na decyzję odnośnie konkretnej decyzji. Z racji tego, że większość paneli montowanych jest na dachach mają one dosyć zbliżona wagę, najczęściej w zakresie podobnych wymiarów i może wynosić od około 10 kilogramów aż po nawet ponad 22 kilogramy. Większość dachów jest w stanie wytrzymać większe obciążenia, jednak należy brać je zawsze pod uwagę, gdyż zdarza się montaż różnych dodatkowych konstrukcji bądź też większej ilości paneli. Zachowując normy zapewniamy sobie oraz innym odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Praktycznie darmowa energia będzie w takiej sytuacji doskonałym dodatkiem, który naprawdę warto wykorzystać.

Warto jednocześnie pamiętać, że panele monokrystaliczne działają najsprawniej i najbardziej wydajnie w miesiącach, w których w naszej strefie klimatycznej słońce ma największą intensywność. Co prawda klimat i pogoda, szczególnie teraz nie są zbyt stabilne, to jednak można wskazać przedział, w którym urządzenia solarne osiągają bardzo zadowalające wyniki. Przyjmuje się zasadniczo, że w okresie od około marca/kwietnia do około września i października można generować z paneli naprawdę atrakcyjną ilość energii. Jednak to od samej decyzji klienta, zależy w jaki sposób i na co będzie ona spożytkowana.